Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Elfogadhatatlannak tartja a párt, hogy a forradalom lángját és az '56-os parlamenti sortűz áldozatainak emlékművét eltávolítsák a fővárosi Kossuth térről.
A Jobbik elfogadhatatlannak tartja, hogy a forradalom lángját és az '56-os parlamenti sortűz áldozatainak emlékművét eltávolítsák a fővárosi Kossuth térről – mondta csütörtökön sajtótájékoztatón Novák Előd Jobbik-alelnök. A képviselő elmondta, hogy a kulturális bizottság hétfői ülésén mutatták be a Kossuth tér tervezett átrendezésének látványtervét, amelyen az is szerepelt, hogy József Attila szobrát „hányadik lépcsőfokra helyezik”, de a két '56-os emlékmű nem, mert azokat „eltakarították volna”. Hangsúlyozta, hogy a Kossuth téren bőven van olyan terület, ahol el lehet helyezni az alkotásokat.
Novák Előd a területrendezés kapcsán egyfelől azt mondta, hogy pártjuk szerint a Szabadság téren álló szovjet emlékművet kellene eltávolítani, másrészt azt javasolta, hogy ha a sajtóhíreknek megfelelően a Kossuth tér egy részét valóban át akarják keresztelni, akkor annak ne Demokrácia, hanem Horthy Miklós tér legyen a neve.
A Jobbik egyetért azzal, hogy a Parlament előtt a Kossuth téren az 1944 előtti állapotokat akarják visszaállítani, de kérdésesnek tartja, hogy ebben a gazdasági helyzetben kell-e kifizetni az átrendezéshez szükséges 1,5 milliárd forintot – mondta frakciótársa, Murányi Levente. Az ellenzéki politikus annak a félelmének is hangot adott, hogy a forradalom lángja elnevezésű és a Kossuth téri sortűz áldozatainak emléket állító alkotások nem megfelelő helyre kerülnek majd. Kérdésre válaszolva azt mondta, egyelőre nem tudják, hogy pontosan hová tervezik áthelyezni a forradalom lángját, de láttak egy látványtervet, amely alapján az emlékművet egy földalatti folyosón „egyfajta turistalátványosságként” akarják elhelyezni.